1. Ana Sayfa
  2. FAYDALI BİLGİLER
  3. Ford Focus RS Yeni Modeli Doğasever Motorla Geliyor

Ford Focus RS Yeni Modeli Doğasever Motorla Geliyor

ford-focus-rs-4

Şu anda kullanılan EcoBoost motor, 2.5 Lt Atkinson ile yer değiştirecek

Yeni Model Ford Focus RS’nin Geçen sene Elektrikle 400 Beygirden fazla güç üreteceği tahmin ediliyordu. Ancak alınan yeni duyumlara göre iyice zorlaşan emisyon şartlarından dolayı 2020 Ford Focus, Hot Hatc Motor modelini üretme konusunda kararsız bir durumda kaldı.

2020 Model Ford Focus RS kendi sistemlerinde aslında ön aksı EcoBoost 2.3 Lt ile besleyip arka aksa ise Elektrik ile güç vermeyi düşündü ancak Autocar Otomotiv haberi yayınına göre bu motor; havaya salınan Karbondioksit (CO2) standartlarını yerine getiremedi.

Ford focus rs

İsmi verilmeyen bir Ford Yetkilisi, ingiliz basınında Mühendislerimizin bu konuda bir çözüm bulmalarını bekliyoruz ancak yeni Karbondioksit (CO2) yönetmeliğine göre işimiz biraz zor açıklamasında bulunması üzerine; Yeni Ford Focus 2020‘nin tamamen hibrit olacağına dair hisler güçlendi.

İngiliz Otomotiv yayını Autocar’ın haberine göre Ford Focus RS yeni motoru 2020 yılında yetiştiremeyecek ve Ford Focus Rs Sevenler lansman için 2022’yi bekleyecek.

Ford focus rs ve honda civic type r

Bir Amerikan Markası olan Otomotiv Devi Ford, 2019 Ford Focus RS modelinde 2.3 Lt EcoBoost motor kullanmıştı ve alınan bilgilere göre bu motor tamamen değişecek yerini ise 2.5 Lt Atkinson’a bırakacak ve Atkinson, CVT Şanzımanla çalışacak. Çekiş durumunu ise aynı şekilde kalacak ve dört çeker olarak devam edecek. Önceki modelde Elektrik desteği vardı ancak yeni modelde Tamamen elektrikli olacak.

Ford Focus RS Görüntüleri ve Honda Civic Type R Benzerlikleri , Yarışları

Kaynak : Motor1 Türkiye

Yorum Yap

Yorum Yap