İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. FAYDALI BİLGİLER
  3. Honda Civic Type R ailesi genişliyor mu?

Honda Civic Type R ailesi genişliyor mu?

2020-honda-fit-type-r-rendering-1

Jazz’ın proje sorumlusu , Type R ihtimalini gözlemledi.

CivicHonda’nın serisinde bir Type R versiyonuna sahip olan tek model. Fakat markanın  yeni süper mini modeli Jazz’ın proje sahibine  göre bunun değişme olasılığı yüksek. Autocar’a açıklama yapan Takeki Tanaka, Honda serisine katılabilecek  olan Type R versiyonu hakkında konuştu.

Henüz   Jazz Type R e dair bir planlama olmadığını belirten  Tanaka, “ama her zaman bir ihtimal var” dedi. Proje sorumlusu , “Honda tutkunları, markanın iç pazarı olan Japonya’da uzun yıllar boyunca çok sayıda spor otomobil sunduğunu ancak bu modelleri dünyanın diğer bölgelerinde hiç satmadığını biliyorlar.” diyerek, aracın sadece kendi ülkesinde  sunulan ama diğer ülkelerde de bulunacağına dair kırmızı ışık yaktı.

2020 Honda Jazz Özellikleri

Dördüncü jenerasyonunda 107 bg güç ve 253 Nm tork üreten elektirik destekli 1.5 litrelik üniteyle sunuluyor.0-100 km/sn hızlanmasını 9.4 saniyede tamamlayan otomobil , maksimum 175 km /s hıza çıkıyor. Performansa bakılacak olursa bu modelin bir Type R olarak sunulmsı hiçte fena fikir değil. Honda Civic Type R‘in başkanı Kakinuma elektirikli bir Type R sunulması olasılığını dile getirmişti.

Kaynak: Motor1 Türkiye

Yorum Yap

Yorum Yap