1. Ana Sayfa
  2. HABERLER
  3. Kia Sorento 2020 Modeli göz kamaştırıyor

Kia Sorento 2020 Modeli göz kamaştırıyor

2021-kia-sorento-spy-shot-lead

Yeni Sorento, selefine nazaran çok daha alımlı duruyor.

Yeni nesil 2020 model Kia Sorento’nun geliştirme süreci bir süredir devam ediyor ve bu süreçte son zamanlara gelindi. Bu son rutüşlerde de yeni model 2020 Sorento, kamuflajını azalttı. Hatta yayınlamış olduğumuz yeni fotoğraflarda yeni 2020 Sorento, tamamen kamuflajsız şekilde görüntülendi.

2020 Model Kia Sorento Görüntüleri

Eski model Sorento ile karşılaştırıldığında yeni Sorento’nun tasarım konusunda çok mesafe katettiğini söyleyebiliriz. Mevcut olan eski nesil Sorento’nun hafif ve yuvarlatılmış hatlarına karşılık yeni nesil, daha keskin ve belirgin hatlara sahip olarak göründü. Aracın ön ızgara kısmı ön farlarla birleşerek farklı bir görünüme kavuşmuş. Ön tampon kısmın ise daha açılı hatlara sahip olduğunu görüyoruz. Araca yandan baktığımızda da keskin hatların devam ettiği anlaşılıyor.

Kapıların alt kısmına doğru olan oyuklar da aracın kaslı ve heybetli görünümüne katkı sağlamış görünüyor. Bunu dışında tavan rayları ve belirgin bir arka rüzgarlık da araçta yer almış. Arka kısmın alt taraflarında ise eğik dörtgen şeklinde egzoz çıkışları gibi detaylar görülüyor. Aracın renginin de modern görünüme katkıda bulunduğu söylenebilir.

Alınan duyumlara bakılırsa Kia otomotiv şirketi, 2020 yeni model Sorento’yu birden fazla motor seçeneğiyle sunacak fakat bu seçenekler ülkelere göre değişecek. Bu seçenekler arasında 2.5 litrelik benzinli atmosferik bir motor, 2.0 litrelik benzinli turboşarjlı bir motor ve 2.5 litrelik benzinli turboşarjlı bir motorun yer alacağı belirtiliyor. Dizel kısmında ise 2.0 ve 2.2 litre hacminde iki seçenek bekleniyor. Belirtilenlere göre araçta hibrit ve plug-in hibrit seçenekler de bulunacak. Son alınan bilgilere göre Kia yeni nesil 2020 Sorento 17 Şubat tarihinde resmi olarak tanıtılacak ve satışa sunulmaya başlanacak. 

기아자동차 쏘렌토(SORENTO) 디자인 티징 여상

경계를 넘는 시도로 완성된 #쏘렌토 의 디자인을 영상으로 만나보세요기아자동차 #SORENTO #중형SUV #BorderlessGesture

Posted by 현대자동차그룹 : Hyundai on Monday, February 10, 2020

Kaynak : Motor1 Türkiye

Yorum Yap

Yorum Yap