İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Dacia
  3. Dacia Logan Yeni Modeli Görüntülendi

Dacia Logan Yeni Modeli Görüntülendi

2021-dacia-logan-spy-photo
2

Gözüken Prototip bize yeni gelecek Renault Symbol hakkında da bilgi veriyor.

Dacia markasının az yakan modeli Sandero’nun yeni nesline ait olan bir prototipin casus görüntüleri geçen hafta görüntülenmişti. Şuan ise Dacia Sandero modelinin sedan hali olduğunu bilinen Yeni Dacia Logan‘ın yeni nesline ait ancak kamuflajlı bir prototipi görüntülendi. Araç ile alakalı ilk olarak fark edilen özelliklerden biri;  yeni Dacia Sandero modelinde olduğu gibi kalitesiz kötü plastik kapı kolları girmiş yerine ise kaliteli ve modern kapı kolları gelmiş.

2020 dacia logan bol kamuflajlı casus fotoğrafları

Araç kamuflajlı olmasına rağmen gövdesinin genel şekli görülüyor. Genel hatların eski  Dacia Logan modeline oranla fazlaca köşeli ve eski gözüken hatlara nazaran çok daha modern olduğunu söylenebilir. Buna ek olarak eğimli tavan, arkaya doğru yükselen omuz çizgisi ve küçülen yan camlar gibi özellikler pozitif etki etmiş. Bununla birlikte aracın en arka camının eskisine göre daha geniş olması gibi özellikler, gövdenin boyutlarında artış olma ihtimalini güçlendiriyor. Gerçi bu hal araca dışarıdan bakıldığında da anlaşılıyor.

Yeni Dacia Logan Modeli Fotoğrafları

Ayrıca araçtaki boyut artışı, Dacia Logan modelinin zaten gayet iyi olan 510 litrelik bagaj kapasitesini artırmış olma ihtimali var. Aracın arka farlarının üst donanım paketlerinde LED olması da yüksek ihtimaller arasında. Ancak Dacia Logan 2020 modelinde Full LED beklenmiyor. çünkü 2020 Dacia Logan Düşük Gelirli sürücülere hitap ediyor ve ekonomik olmak zorunda.

Bu fotoğraflarda yeni Logan modelinin iç dizaynına ait herhangi bir görüntü yok. Ancak yeni Sandero/Logan modellerinde orta konsolun üstünde tablet şeklinde multimedya eğlence ekranı yer alacağını biliniyor. 

Dacia Logan Motor özellikleri

Dacia markasının ürettiği araçların bazı modellerinde 1.0 Lt 3 silindirli atmosferik 65 beygir güç üreten motorun, daha üst modellerinde ise 1.0 Lt turbo benzinli 100 beygir güç üreten motorun eklenmesi bekleniyor. Ancak yeni Clio‘daki 1.3 Lt turbo benzinli 130 beygir güç üreten motorun bu kompakt Dacia versiyonlarında yer almasını ihtimal dışı. Dizel modellerde ise 85 ve 115 beygir güç üreten ve  1.5 Lt dCi motorun Dacia Sandero ile Dacia Logan modellerinde bulunması yüksek bir ihtimal.

Şu zamanda otomotiv firmalarının ekseriyeti Elektrikli araç üretirken, Dacia markası da bu gelişmeyi görmemezlikten gelemez. Dacia’nın, Yeni Sandero Stepway modelinde normal bir hibrit motor sunması beklentiler arasında. Yeni Clio‘da ise bilindiği üzere E-Tech isimli plug-in hibrit modeli yer alıyor. Dacia tarafından Her sene olduğu gibi Yeni Logan ve onunla birlikte Yeni Sandero modelini Her yılın Ekim ayında düzenlenen Paris Otomobil Fuarında tanıtılması beklenmekte.

Kaynak: Motor1 Türkiye

Yorum Yap

Yorum Yap