1. Ana Sayfa
  2. Dacia
  3. Dacia Sandero Stepway 2020 modeli geliyor

Dacia Sandero Stepway 2020 modeli geliyor

2021-dacia-sandero-stepway-spy-photo-8

Kendi stiline sahip şehir otomobili Dacia Sandero Stepway

Heyecan verici modelleriyle öne çıkmayan Romanyalı marka, Renault’nun modellerine yapılan yeni yüz nakli daha düzgün bir görüntü getirmiş.Aslında bu kısımda araçlar  direkt olarak Renault olarak kabul edilebilir.Ekonomik yönden  uygun olan bu araç bu  yüzden Avrupa’da ve Türkiye’de iyi bir başarı yakaladı.

Sandero’dan bahsedilecek olursa C formlu LED üzerindeki farlar ve orta bölüm ,bildiğimiz ızgara tipiyle karşımıza çıkıyor.Eskisine  göre profili , omuz çizgisi bozulmayan crossover,yine çamurluk kemerleri ve ekstra zemin yüksekliği ile üretilecek.

Sandero , Logan ve Stepway içerisinde bolca 4. nesil Clio kokosunu alabilirsiniz.Yeniden tasarlanan parçalarda orta ekran düzeni ve özellikle otomatik klimanın şekli eski Clio’dan alınmış.Renault/Dacia Sandero ailesinin şanzımanla birlikte motorlarında da güzel seçenekler kullanıcıları bekliyor.1.6 litrelik benzinli motorla gelecek 115 beygirlik ünite CVT şanzımanla kombin edilebilecek.Dört hava yastığı , elektronik stabilite kontrolü ,yokuş kalkış desteği ve diğer elektronik asistanlarla zenginleştirilmiş.

Piyasaya sürülmesi beklenen Dacia Sandero  Stepway ocak 2020 de piyasaya sürüldü.

Kaynak: Motor1 Türkiye

Yorum Yap

Yorum Yap