İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. HABERLER
  3. Volkswagen (VW) Golf GTI 2020 modeli ve Mk1 Karşılaştırması

Volkswagen (VW) Golf GTI 2020 modeli ve Mk1 Karşılaştırması

2021-vw-golf-gti-rendered-with-mk1-cues

Eski ve yeni  ilk Golf GTI’ların karışımındaki tarz bu şekilde görünüyor.

Volkswagen Golf‘ün ilk nesli olan Golf 1974 yılında üretilmeye başlandı. Mayıs 1974 de Volkswagen modern önden cekiş sürüşü sunan Golf’ü kaplumbağa modelinin halefi olarak tanıttı. Golf GTI modelinin tanıtımı ise 1975 yılında Frankfurt Motor Show da tanıtıldı. ilk olarak Volkswagen GTI ufak hızlı hatchback ve 3 kapılı idi.  Günümüzde ise 5 kapılı olarak sunulmaya başlandı. Bu araç Alman otomotivine ait küçük aile arabasıdır.

Kolesa.ru adlı Rus internet sitesinin bir grafikeri, yeni model VW Golf GTI 2020 modelinin ilk jenerasyon Mk1 Golf GTI‘ın bazı tasarım detaylarıyla buluşturmuş ve haberimizde görmüş olduğunuz hayali görseli ortaya çıkarmıştır . Tasarıma bakıldığında  bunların çift parçalı yuvarlak ön farlar, geniş arka farlar ve köşeli gövde hatlarına benzer şeyler görülmektedir.

Arka farların ortasında uzanan LED’li far çizgisi gibi şeyler orijinal Volkswagen Mk1 Golf GTI modelinde tabi ki de yoktu. Bunlar tamamen  tasarımcının kalemine ait şeyler denilebilir.

2021 vw golf gti rendered with mk1 cues

Bu  tasarım değişiklikleri  sonucunda 2020 model VW Golf GTI, dijital ortamda retro dokunuşlara sahip bir hızlı hatchback hâline getirilmiş.Yeni jenerasyona sahip Golf ‘un ülkemize ne zaman geleceği ise bilinmemektedir.

Kaynak: Motor1 Türkiye

Yorum Yap

Yorum Yap