İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. HABERLER
  3. SEAT LEON 2020 FR model gözükmeye başladı
Trendlerdeki Yazı

SEAT LEON 2020 FR model gözükmeye başladı

2020-seat-leon

2020 yılının İlk Seat Leon Modeli 28 Ocak’ta tanıtım için hazırlanıyor.

Volkswagen grubu yakın zamanda Skoda markasının Octavia 4 modelini ve kendilerinin de Golf 8 modellerini tanıttılar ancak SEAT‘tan beklenmesine rağmen Leon konusunda herhangi bir tanıtım gelmemişti. SEAT Leon başta avrupa ülkeleri olmak üzere bir çok ülkenin trendlerinde bulunan bir araç ve SEAT firması tarafından YENİ LEON a ait bir kaç görüntü yayınlandı.

Anlaşılan o ki Seat tarafından yayınlanan bu görüntülerin SEAT Leon‘un spor modeli olan FR konseptine ait. Arka farları ortada LED şeklinde olan bir doğruyla birbirine bitişmesi, Yine Seat Suv modeli olan TARRACO modelinde gözlemlendi ve Bagajdaki LEON yazısının da puntosu ve yazım şeklinin değiştiği gözlemlendi. Son olarak Spor modele ait olan FR harfleri de sağ bölümde görüldü.

2020 SEAT Leon fotoğrafları
2020 seat leon teaser görselleri

Yeni Seat Leon FR iç dizayn incelemesinde Direksiyon simidinin geleneksel olarak devam ettiği ancak vites kolunun Volkswagen markasının Yeni Golf serisinde olduğu gibi küçüldüğü dikkatimizden kaçmadı. Gösterge Paneline gelecek olarak tabi ki dijital gösterge paneli eskisine nazaran büyümüş ve eğlence ekranı da genişlemiş.

2020 seat leon teaser görselleri

Yeni 2020 Model Seat Leon FR ön far tasarımına bakacak olursak geleneksel seat ön far tasarımını göremeye devam ediyoruz ancak iç dizaynda yeni modelde gerçekten büyük değişiklikler olduğunu gördük. Ayrıca farklı renklere sahip ve istediğiniz renge ayarlayabileceğiniz kapı içlerindeki aydınlatma konsol boyunca uzamış ve yeni model olduğunu göstermektedir.

2020 seat leon teaser görselleri

Seat Leon, 3 kapılı hatcback serüvenini sonlandırmış bulunmakta ve yeni model Leon serisinde ise sadece 5 kapılı hatchback ve yine 5 kapılı station wagon ile devam edecek.

Mekanik özelliklerine bakacak olursak; Seat Leon‘un Octavia ve Golf’ten bu konuda ayrılmayacağını biliyoruz. Volkswagen grubu bu araçların şanzıman ve motor özelliklerini aynı tutacak. Bu 3 aracın dışında Leon’un performans aracı olarak Leon Cupra üretiliyor. plug-in hibrit motor sistemiyle 1.4 TSI olarak üretilecek olan Yeni Leaon Cupra 250 beygir civarında olacak.

Bunun yanı sıra Beygir gücü artırılarak 300 beygir civarına yükseltierek Leon Cupra modelinin R konsepti gelecek.  Yine de en Sağlam ve doğru bilgiyi 28 Ocak 2020 de Yeni Model Leon tanıtımında detaylarıyla birlikte öğreneceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap